Archiwum 18 maja 2014


maj 18 2014 Szafa serwerowa 19''
Komentarze (0)
Szafa rack ma za zadanie przechowywać sprzęt elektroniczny wykorzystywany zwykle w branżach technicznych i przemyśle. 
 
Szyny mają dziury w równych odstępach dobrane, tak, że każdy z nich jest jednym z poziomej pary, a odległość między środkami sąsiadujących otworów wynosi 465mm (18,3 cali). Otwory w szynach są też wykonane w pionie w zestawy po trzy. Układ otworów powtarza się co 44,45mm.
 
Obudowy tego sprzętu są dostosowanedo zamontowania ich w szafie rackowej 19''. Zaczep do mocowania w stojaku składa się z dwóch równoległych pasów metalowych (szynach). Owe szyny są oddalone od siebie o odległości 450mm (17,72 cali) i są szerokie na co najmniej 16,7mm (0,657″) przez co ogólna szerokość stojaka wynosi 19 cali – 482,6mm.
 
Szafa rackowa 19” dzieli się zazwyczaj na „regiony” wysokie na 1,75 cala, wyposażone w 3 kompletne pary dziur w pionie tworząc symetryczny schemat. Otwory są umieszczone na odległościach 0,25 cala, 0,875 cala i 1,5 cala od górnej lub dolnej granicy regionu. Ta strefa jest powszechnie znana jako ”RU” lub ”U”, co znaczy „rack unit” lub „unit”.
 
Niektóre wersje szaf posiadają standardowe kwadratowe dziury montażowe, które pozwalają na instalację wtykową sprzętu, i mogą być dostosowane do instalacji wykorzystując nakrętek przez użycie nakrętek klatkowych. Szafy rackowe mogą być zamykane i na ogół by podwyższyć poziom cyrkulacji powietrza w środku są wyposażone w drzwi i ściany posiadające otwory.
 
maj 18 2014 Nowinki Windows Server 2012
Komentarze (0)
Microsoft zainwestował ogrom zasobów oraz spory budżet, aby wypuścić Windows Server 2012. Mnogość nowych, ulepszonych funkcjiserwera  powoduje, że ​niełatwo dokładnie opisać je wszystkie na odpowiednim poziomie szczegółowości. Powinno się jednak wyliczyć nowe właściwości i wniknąć dokładniej w te mające istotne znaczenie.
 
Zasady projektowania systemu Windows Server 2012 zostały prowadzone na podstawie 3-ech tematów: ciągłej dostępności, efektywności kosztowej i efektywności zarządzania. Skontrolowanie, jak te zasady planowania wpłynęły na różnorodne części systemu operacyjnego jest nieskomplikowane – zaczynając na nowym Server Manager przez nowy graficzny interfejs użytkownika po SMB w wersji 3.0 a także zdumiewającej liczby ulepszeń systemu plików.
 
2 najistotniejsze elementy, które są podstawą Server 2012 to modularność i automatyzacja. Co prawda, nie wciąż nie są doskonałe, ale to wydanie pokazuje w jakim kierunku zmierza rozwój tego systemu. Na dowód modularności wystarczy teraz przełączyć między Server Core mający tylko wiersz polecenia, a pełną wersją graficznym interfejsem użytkownika za pomocą dodawania i usuwania odpowiednich funkcji, kiedy w poprzednich wersjach konieczna była instalacja całego systemu jeszcze raz.
 
Nadal pojawiają się paradoksalne zależności. Dla przykładu, podczas konfiguracji serwera jako serwera aplikacji w oparciu o wersję Core Server, wymagane jest też zainstalowanie funkcji zarządzania GUI. Mimo to, usprawniona została modułowość co ważne, bo przez to, że konfigurując dokładnie to, czego potrzebujesz podwyższasz wydajność jak i bezpieczeństwo.
 
Poprawa automatyzacji jest w większym stopniu zauważalna. To może wynikać z faktu, że wiodącym realizatorem systemu Windows Server 2012 jest Jeffrey Snover będący również twórcą PowerShell - platformy skryptów administracyjnych Microsoftu bazującej na frameworku .NET . Platforma posiada setki nowych aplikacji, jest przeznaczona do zdalnej pracy a nawet jest wyposażona w nowy silnik. Aktualnie jest też obszerny zestaw poleceń dla Hyper-V.